Překlady HP/SS

Odkazy

ffdeník

iisis

Administrace

Editace stránek

Katalog stránek

Stránky systému Webgarden

Webgarden

Stránky zdarma

Statistika

Kalendář

HP- Hledání sebe sama

Kapitola 17 - Anima Interficio

Potom co koupil své knihy a snášel ohromené zírání prodavače, když uviděl knihu o černé magii, se Harry před obchodem setkal s Brumbálem.

„Co jsi sháněl?“ zeptal se Albus.

„Něco lehčího na čtení,“ odpověděl Harry. Cítil se hrozně, že řediteli lže, ale bylo nezbytné, aby nikdo nevěděl co plánuje. Z nějakého důvodu to muselo zůstat tajemstvím.

Harry chvíli přemýšlel proč se uchyluje k takovým tajnostem.

Protože Brumbál by nechtěl, abys to dělal.

SNAPE!

Co? Jako bych se to chystal někomu říct. Komu bych to asi tak říkal? Mimochodem, myslím, že je to dobrý nápad.

Vy jste mě pochválil?

Samozřejmě, že ne.

Ale ano, pochválil.

To se velmi mýlíš, dítě. Ale je to slušný plán. Mohlo by to vyjít. Jen si nejsem jistý, že najdeš kouzlo, které zničí tělo i duši, dokonce ani v knize černé magie.

Já vím, že ne. Nikdy jsem o takovém kouzle neslyšel.

Tak co plánuješ dělat?

Jedno vytvořit. Spojit zabíjející prokletí a kouzlo, které zničí duši.

Jen zkušení a vysoce specializovaní kouzelníci mohou zkombinovat taková prokletí. Nebuď idiot, Pottere.

Já myslím, že to zvládnu.

Nejsi tvá matka. Lily byla jediná, kromě Kratiknota, kdo kdy mohl tvořit kouzla.

Vím, že nejsem má matka. Ale vážně si myslím, že to dokážu. Posledních pár dní jsem studoval pokročilá kouzla.

To tě nenaučí jak vytvořit silnější prokletí, než je Avada.

Můžete být někdy slušný? Já to zkouším, profesore. Pokouším se vám pomoct. To nejmenší co můžete udělat, je přestat být tak kritický a deprimující.

Budu o tom uvažovat.

To byste radši měl.

Ó, a moc jsem si užil ten tvůj malý výbuch s panem Weaslyem. Bylo to velmi zábavné.

Jak dlouho jste byl v mé hlavě, Snape?

Od té doby, co jsi přišel na Příčnou.

Nenávidím vás.

Já vím.

Takže jste slyšel ty myšlenky o… ?

O tom jak jsi neuvěřitelně nejistý a vystrašený sám sebou? A jak jsi rozhořčený, že se budeš muset vrátit k tomu, být dokonalá kopie Jamese Pottera? Ano, to jsem slyšel.

Tahle myšlenková věc je prokletí. Jsem si jistý, že vás ohromě těší poslouchat můj vnitřní neklid.

Samozřejmě.

Proč tu jste?

Abych tě donutil zešílet.

Funguje to. Ale vážně, co chcete? Jistě tu nejste kvůli přátelskému rozhovoru.

To není tvoje věc, Pottere.

Ó, dobře, jestli to není moje věc, tak vypadněte z mé hlavy. TEĎ!

Jak si přeješ.

Severus Snape byl zpět ve své cele. Protože už nějakou dobu neměl nesnesitelné bolesti, jak se zdálo Voldemort přenesl svou pozornost na jiné věci, měl teď sílu otevřít oči a rozhlédnout se.

Potter měl pravdu, ležel ve vlastní krvi. Severus bojoval s nutkáním zvracet. Jediná věc, horší než ležet v tratolišti krve, byla ležet v tratolišti krve a zvratek.

Profesor lektvarů byl zmatený. Opravdu směšně zmatený. Věděl, že Harrymu lhal. Neměl žádné potěšení z jeho nedostatku sebedůvěry, nebo hořkých myšlenek. Jediné co si trochu užil, byl Harryho výstup s Ronem, protože to bylo tak… nepoterovské!

Harry by nikdy na své přátele nevyletěl, protože se příliš bál, že zraní jejich city, nebo že rozzlobí Weasleyovi. Ne, Potter by nikdy nekřičel. Ale ON ano. Severus by křičel.

Musel si přiznat, že byl vlastně docela rád, že Harry byl – kromě zřejmých fyzických aspektů – trochu jako on. Díky tomu se cítil tak nějak úplný.

Ale zpět, tohle byl POTTER! On nenáviděl Pottera. Že ano? Nebo nenáviděl Harryho, protože nenáviděl Jamese? Protože se cítil Lily zrazený? Protože Harry měl být JEHO?

Ne! Potter nebyl jeho syn. Potter by nikdy nebyl jeho syn. Severus Snape neměl děti. Neměl rodinu. Jeho role špeha ho držela od Lily, jediného člověka, kterého kdy skutečně miloval. A teď, když už nebyl špeh, zemře dřív, než dostane příležitost. Navzdory Potterovu neuvěřitelnému talentu a dobrým úmyslům, rostl v Severusovi strach, že se tam Harry nedostane včas. Nebo, jestli se tam dostane, zabijí ho. Snape nevěděl, která představa ho zraňuje víc.

*****

V Bradavicích mířil Harry do nemocničního křídla v novém černém hábitu. Měl jít do knihovny, aby trochu trénoval s Brumbálem, ale nebyl připravený tam jít, ještě ne. Potřeboval začít zkoumat jeho novou knihu.

Existovala šance, že bude za méně než dva dny na Raddleově statku. Malá šance, nicméně byla. Pokud chtěl Harry svůj plán dokončit, musel být připravený.

Otevřel starou knihu. Nebyla velká; byla to středně velká černá knížka, nanejvýš se stovkou kouzel. Ale Harry věděl, že to tam bylo. Prokletí duše, Anima Interficio. Merlinova kletba. Merlin byl poslední kouzelník v historii, který byl dost silný na provedení kouzla a dokonce i on ho mohl úspěšně vykonat jen na malých zvířatech. Ale Harry myslel, že to přinejmenším mělo cenu zkoušky.

Anima Interficio bylo určeno ke zničení duše, stejně jako mozkomorův polibek. Po Merlinově smrti před stovkami let upadla kletba do zapomnění, což bylo neuvěřitelné štěstí. Kdyby se dostala do rukou Voldemortovi…

Harry se při té myšlence zachvěl a otočil stránku. Ano, to bylo ono. Anima Interficio. Smrt duše. Napsané v… hadím jazyce?

‚Zabití duše, poslouchej dobře, nechť mé prokletí neslouží hluchým uším. Zamiř hůlku, poklep 1, 2, 3 a řekni slova, ať tebou prostoupí:

Anima Interficio.

Zatoč hůlkou a ukaž na něj. Jeho duše zemře a ty budeš žít.‘

Harry prudce vydechl. To bylo tak… podivné. Tak snadné a tak strašně špatné. Ale musí se to udělat.

Otevřel knihu pokročilých formulí a začal hledat způsoby, jak kouzla spojit.
Poslední komentáře
21.11.2019 07:52:41: Je dobře že Lili uměla dělat kouzla. Kdo jiný by pak mohl vyvážit tu propast mezi oběma stranami, ne...