Překlady HP/SS

Odkazy

ffdeník

iisis

Administrace

Editace stránek

Katalog stránek

Stránky systému Webgarden

Webgarden

Stránky zdarma

Statistika

Kalendář

HP- Go With the Tide

16.kapitola 1.část

Ano, už je to tak! Pár volných chvil se přece jen našlo a je tu první polovina šestnáctky :) 
Vím, že jsem psala, že tu asi do Vánoc nic nebude, ale přece jen jsem se rozhodla to sem dát, i když je to jen polovina. Doufám, že si ještě pamatujete  o čem tahle povídka je (moje chyba já vím...) a budete číst dál :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Draco namířil hůlkou na Hedviku a použil na ní svazovací kouzlo. Ta s očima rozšířenýma strachem padla neslyšně k zemi, na což ostatní sovy zareagovaly poplašeným třepáním křídel. Zazubil se, když pomyslel na Potterovo zoufalství, až zjistí, že z jeho milované sovy nezbylo víc než jen kosti na polévku. Osobně by po této události nebyl tak mocný a sebejistý. Všechno co potřebuje je zabít ten malý bílý uzlíček ležící před ním. Přistoupil blíž, kleknul si před sovou, tam kde padla na podlahu a hůlkou namířil na opeřenou hruď.

"Avada..."

Draco neměl nikdy moc štěstí provést svůj plán. Tentokrát tu kromě jeho samotného nebyl nikdo, kdo by mu to překazil. To bylo právě to co potřeboval. Jeho oči se střetly s vyděšenýma žlutýma sovy sněžné.

"Avada..." Dracova hůlka se zatřásla. Zamračil se a snažil se odtrhnout oči od toho strachu, který viděl. Nikdy by nečekal, že uvidí tolik citu u zvířete – skoro si myslel, že nemají  žádné kromě Mrzimorské loajality.

Ale ty oči…ho zadržely. Znal ten strach, který v nich viděl, moc dobře. Koneckonců ho, pod otcovými přísnými tresty, zažil už mnohokrát. Uvolnilo mu to všechny klouby a zatemnilo mysl tou Nepromíjitelnou kletbou kterou chtěl seslat.

Draco nevěděl kolik času uběhlo zatímco na sebe on a svázaný pták zírali. Potom se zamračil a s pocitem sebeodsouzení hrubě sovu zvedl.

Možná svoji pomstu trochu pozmění.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Harry vběhl bez dechu s očima dokořán do pracovny profesorky McGonagallové.

"Nemůžu najít Hedviku!"

Minerva vzhlédla od své práce.

"Určitě není v sovinci?"

"Není. Dokonce jsem se podíval skrz Sashu, ale nebyla tam a nemůžu ji najít ani nikde na pozemcích. Ani Ron a Hermiona a dokonce ani Colin!" řekl naléhavě, do hlasu mu zazníval strach. Minerva vstala.

"Nemějte strach, Harry. Určitě se najde. Jsem si jistá, že je v pořádku."

Další hledání sovu neobjevilo a Harry cítil jak strach stále víc a víc zaplavuje jeho srdce. Co se mohlo stát? Věděl – už dávno předtím věděl – že návnadu mohou zasáhnout jako by to byl pravý terč, ale nikdy by ho nenapadlo, že Hedvika bude v nebezpečí na školních pozemcích.

Přesto nebyla k nalezení.

Harry ztratil pojem o čase, jak seděl v pracovně ředitelky své koleje, když najednou zaslechl otvírající se dveře a vešly známé kroky. Narovnal se.

"Profesore Snape?"

"Mluvil jsem s profesorem Lupinem, Pottere."jeho hlas byl neutrální.

Harry vstal, rukama jezdil nervozně po své holi.

"Kde? Je mrtvá?"

Snape pozoroval tvář mladého nebelvíra. Harry byl bledý, oči měl doširoka otevřené, trochu otočené vzhůru a hodně mrkal. Snape si uvědomil, že poslední dobou Harryho málokdy viděl mrkat. Jeho ruce teď nervozně hmataly po jeho holi. Zamračil se. Jak si s ním má promluvit o něčem tak bolestivém, jak chtěl Albus? Ne. Nemohl se postavit těm nevidoucím, obviňujícím očím. Ta jejich zelená barva mu navíc připomínala jeho matku. Povzdechl si.

"Ještě nevím. Ale mám sebou něco, co jí zřejmě pomůže najít, jestli je naživu…"

"Co, jak? Udělejte to, rychle!" zakřičel Harry. Snape se ušklíbl.

"Nepamatuji se, že bych měl skákat tak, jak budete pískat, Pottere." Řekl a Harry zaťal zuby.

"Nesmíme ztrácet čas, profesore... prosím!" řekl naléhavým hlasem. Někdy měl opravdu sto chutí Snapea uřknout.

Harry zaslechl šustění pergamenu. Zamračil se, když mu profesor strčil do ruky svitek pergamenu.

"Profesore?"

"To je ta zatracená mapa, Pottere. Aktivujte ji a můžeme se podívat po vaši sově." Řekl Snape podrážděně. Teď už Harry chápal proč Snape váhal. Skoro se usmál, když navázal spojení se Sashou. Had ochutnal vzduch a podíval se na prázdný papír, aby její mladý pán mohl vidět. Harry namířil hůlku daným směrem a chystal se vyslovit heslo, ale zaváhal. Snape si odfrkl.

"Copak Pottere, nechcete abych znal heslo k téhle výchovné hrozbě?" řekl sarkasticky. Harry si povzdechl, podíval se skrz Sashu a zamumlal.

"Slavnostně přísahám, že jsem připraven ke každé špatnosti."

Na pergamenu se začaly objevovat tečky.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Draco seděl ve skleníku Bylinkářství s Hedvikou naproti sobě. Hlavou mu probíhaly ty nejbizarnější myšlenky, když lenivě zamířil hůlkou k sově, jejíž oči ho nepřestávaly sledovat. Zdálo se mu, že ho považují za neschopného.

Jestliže to zvíře, které ho sleduje, nebude schopen zabít, jak by mohl doufat, že to dokáže, když proti němu bude místo Hedviky stát člověk, mudlovský šmejd nebo mudla?

Draco se otřásl. Jestliže se nestane Smrtijedem, jaká bude jeho budoucnost, když jeho otec chce, aby pokračoval v tradici a Temný pán nebude tolerovat jeho slabost?

Kousl se do rtu až do krve. Cítil teď odpor sám k sobě za zklamání svého otce a zároveň teď nenáviděl i svého otce za smrtijedství. Bylo to poprvé co se Draco cítil v pasti, cítil se připoutaný k osudu, který nechtěl mít a nemohl následovat.

Okamžitě po tomto drsném zjištění začal Draco přemýšlet o ovládání škody. Bylo to jen o tomhle. Musel předstírat, přesvědčit, že je ten nejkrvavější a nejhorší z Malfoyů.

Bylo to těžké, když nemohl sovu zabít. Ale musel to zkusit.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Harry spěchal směrem ke skleníkům, rozlícený. Merlin věděl, co Malfoy dělal jeho Hedvice. Jak ji jen mohl nechat v sovinci, když všem ukazoval, že to ona je pro něj důležitá? Neobtěžoval se zavolat Rona ani Hermionu a nebyl si ani jistý, že vůbec chtěl. Harry si nebyl jistý jak by reagoval, kdyby blonďatého Zmijozela přistihl jak Hedviku mučí. Poprvé od té doby, co neviděl byl za to rád. Nebyl si jistý, jestli by snesl pohled na krev, peří a pošilhávající rádoby Smrtijedy.

Hůl zacinkala o železné dveře skleníku. Harry do nich strčil a spěšně vešel dovnitř.

"Okamžitě mi vrať Hedviku, Malfoyi!" vykřikl chlapec.

"Ale, copak to je, slepý chlapečku, ty ten raneček peří potřebuješ?"

Harry běžel směrem, kde slyšel ten protáhlý hlas. Zaslechl kroky uhýbat doprava a tak zastavil a namířil tím směrem svou hůlku.

"Dej ji zpátky nebo přísahám, že za to zaplatíš, " vyprskl.

"Ale byla s ní taková legrace!"zafňukal naoko Draco a zasmál se tak drsně jak jen dokázal. "Ráda si hraje na schovávanou. Nechám na tobě, abys ji našel."řekl Zmijozel a odešel, zatímco Harry na něj pálil všelijaké kletby a použil Ento, aby se ujistil, že zasáhnou cíl. Když takhle vypálil dvě kletby (Rictusempra a Petrificus Totalus), najednou cítil jako by ho opustil všechen dech a velká část energie. Byl si jistý, že kdyby vypálil třetí, zatočila by se mu hlava. Rozhodl se toho tedy nechat, když mu hlavou matně projelo varování profesora Snapea ohledně zaměřovacího kouzla.

Harry se o něj dál nezajímal, oči měl zavlhlé a srdce mu bolestivě bušilo v hrudi. Hlas se mu zlomil, když zamumlal.

"Accio Hedvika."

Opeřený tvoreček mu vlétl do rukou. Harryho jako by polili horkou vodou. Sova byla zvláštně mokrá a třásla se. Zrušil svazovací kouzlo a zeptal se Sashy. Nedokázal se podívat sám.

"Je zraněná, Sasho?"

"Je na ní hodně červeného…má zavřené oči. " informoval ho had poslušně.

Harry zasténal a přitiskl si teplé, měkké tělíčko blíž k sobě a s holí v ruce běžel nahoru na ošetřovnu.

Poslední komentáře
14.02.2019 14:59:14: Ahoj, pokračování do 20. kapitoly přeložila Sharlaid (ToyStore - to na googlu najdete), na dokončení...
17.10.2017 23:33:40: Jeje, došly kapitoly... A zrovna je to rak napínavé :(
11.08.2011 15:57:19: pokud by měl někdo zájem přečíst si další přeložené kapitoly, tady se zveřejňují: www.thetoymaster.s...
20.07.2011 18:06:46: Vzhledem k tomu, had pozná, jak na tom jeho potenciální večeře je, nemusel Potter tak vyšilovat....